آیاندا پاتوسی در جهت بازگشت به استقلال

به گزارش وبلاگ تربیت، قرارداد پاتوسی با بن یاس یک ساله و قرضی است و مانند استقلال بندی در قرارداد این بازیکن وجود دارد که باشگاه اماراتی می تواند با پرداخت مبلغی به باشگاه کیپ تاون، در سرانجام این یک سال به صورت قطعی این بازیکن را در اختیار بگیرد. آیاندا شرایط چندان خوبی در باشگاه اماراتی ندارد.

آیاندا پاتوسی در جهت بازگشت به استقلال

او تا اینجا 7 بازی در لیگ امارات(551 دقیقه) و 3 بازی هم در رقابت های دیگر برای بن یاسی به میدان رفته است که حاصل آن 2 گل زده و یک پاس گل بود

به گزارش ایلنا،آیاندا پاتوسی در نیم فصل لیگ هجدهم به صورت قرضی از باشگاه کیپ تاون سیتی افریقای جنوبی به استقلال آمد. قرارداد این بازیکن یک سال و نیم و مشروط بود. جدا از مبلغی که برای رضایت نامه به باشگاه آفریقایی پرداخت کردند،پاتوسی برای نیم فصل 50 هزار دلار دستمزد گرفته بود.

برای اینکه قرارداد فصل بعد اتوماتیک تمدید گردد باشگاه استقلال باید 350 هزار دلار به باشگاه کیپ تاون پرداخت می کرد. این بازیکن که درنیم فصل دوم 4 گل زده و 7 پاس گل در کارنامه اش داشت به دلیل عمل نکردن تعهداتش به باشگاه آفریقایی قراردادش برای لیگ نوزدهم بی اعتبار و باطل شد. این در شرایطی بود که فتحی و خطیر از ماندن قطعی پاتوسی خبر می دادند! آن ها بعداً برای جدایی آیاندا پرداخت بدهی 430 هزار دلاری پروپیچ را بهانه کردند.

در شرایطی که استقلالی ها کوشش می کردند تا برای بستن یک قرارداد جدید با پاتوسی و باشگاه کیپ تاون به توافق برسند صحبت از حدود 530 هزار دلار برای پول رضایت نامه و دستمزد این بازیکن بود، وینفرد شفر و پسرش ساشا آیاندا را با خودشان به بن یاسی امارات بردند. قرارداد پاتوسی با بن یاس یک ساله و قرضی است و مانند استقلال بندی در قرارداد این بازیکن وجود دارد که باشگاه اماراتی می تواند با پرداخت مبلغی به باشگاه کیپ تاون، در سرانجام این یک سال به صورت قطعی این بازیکن را در اختیار بگیرد. آیاندا شرایط چندان خوبی در باشگاه اماراتی ندارد.

او تا اینجا 7 بازی در لیگ امارات(551 دقیقه) و 3 بازی هم در رقابت های دیگر برای بن یاسی به میدان رفته است که حاصل آن 2 گل زده و یک پاس گل بود. درمجموع پاتوسی شرایط خوبی در تیم اماراتی ندارد. بن یاس 10 بازیکن خارجی دارد که هم زمان استفاده از 6 بازیکن خارجی مجاز است. دریکی از بازی های بن یاس پاتوسی دقیقه 88به میدان رفت که با توجه به حضور 6 بازیکن خارجی در زمین او هفتمین خارجی بن یاس محسوب شده و تیمش 3 بر صفر شکست خورد. آن هم در شرایطی که با نتیجه 3 بر یک الفجیره را شکست داده بود!

استقلال پاتوسی را می خواهد

چند روز پیش خبر رسید که باشگاه گل گهر سیرجان به دنبال خرید آیاندا پاتوسی است و حتی مذاکراتی هم با این بازیکن داشته که خوب و مثبت پیش رفته است. واکنش هافبک فصل گذشته استقلال به این خبر یک تکذیب آن بود. پاتوسی در اینستاگرامش نوشت چنین خبری فیک و غیرواقعی است تا خیلی زود پرونده چنین انتقالی بسته گردد.

اما موضوع زمانی جالب می گردد که خبر می رسد مدیران استقلال برای بازگرداندن پاتوسی با این بازیکن تماس گرفته اند! آن ها با علم به این موضوع که پاتوسی از شرایطی که در امارات دارد ناراضی است سراغ این بازیکن رفتند تا شرایط خرید او در نیم فصل را آنالیز نمایند. هنوز از قرارداد پاتوسی نیم فصل باقی مانده و بعدازآن هم دوباره بازیکن باشگاه کیپ تاون خواهد بود. این موضوع یعنی استقلال با هر باشگاه دیگری که دنبال پاتوسی باشد کار آسانی پیش رو ندارد و این خرید کمی پیچیده است.

هرچند که گفته می گردد آیاندا در امارات افت نموده و به لحاظ فنی و بدنی با آن هافبک قبراق و سرحالی که در استقلال دیده بودیم فاصله دارد. یکی از مدیران استقلال درباره این موضوع می گوید: هنوز خرید پاتوسی قطعی نیست. باید با او صحبت کنیم و ببینیم که امکان جدایی اش از بن یاسی وجود دارد یا نه و این موضوع باید آنالیز گردد. هنوز استراماچونی به ما لیست خرید هم نداده است اما با توجه به اینکه اول فصل خواستار حفظ پاتوسی بود نباید با بازگشت او مخالف باشد. هرچند که می گویند این بازیکن مثل قبل آماده نیست اما با توجه به تعطیلات لیگ و شرایط استقلال شناختی که از او داریم می تواند تا آغاز نیم فصل دوم آماده گردد.فعلاً در حال آنالیز این موضوع هستیم و چیزی قطعی نشده است.

لازم به ذکر است پاتوسی دیگر مدیر برنامه های ایرانی ندارد باشگاه استقلال می خواهد مانند باشگاه بن یاس فقط با خود این بازیکن طرف حساب باشد نه یک مدیر برنامه های ایرانی که مانند سال گذشته برای تیم مشکل و حاشیه درست کند.

منبع: عصر ایران

به "آیاندا پاتوسی در جهت بازگشت به استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیاندا پاتوسی در جهت بازگشت به استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید